Agnieszka Wesołowska
psycholog, psychoterapeuta
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie i czteroletnie szkolenie z Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Studium Psychoterapii Młodzieży przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Kieruje jedną z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Poradni Zdrowia Psychicznego w Józefowie przy Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji, a także w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz licznych organizacjach pozarządowych. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi.
Iza Wardecka
Absolwentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe z Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju Dzieci w wieku 0-7 lat na SWPS, Diagnozę Kliniczną Dziecka i Rodziny na Uniwersytecie Warszawskim, a także szkolenia z zakresu prowadzenia terapii dzieci, w tym Early Start Denver Model: Advanced Course Workshop oraz Trening Umiejętności Społecznych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w żłobkach, niepublicznej szkole podstawowej oraz w publicznych Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Zajmuje się diagnozą i prowadzeniem terapii dzieci w wieku 0-7 lat, w tym przejawiających trudności w kontroli emocji, nawiązywaniu relacji społecznych, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z innymi zaburzeniami rozwoju, a także z zaburzeniami zachowania. Udziela konsultacji rodzicom.
Magdalena Grygo
doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży
Szkolenie specjalizacyjne ukończyła w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego w Warszawie w roku 2011. W latach 2004-2012 związana zawodowo ze Szpitalem Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. W latach 2012-2021 pracowała w Poradni Psychosomatycznej Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej.
Magdalena Krakowian-Rząca
psycholog psychoterapeuta
Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, czteroletnie szkolenie całościowe z psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gabinecie prywatnym. Psychoterapią zajmuje się od ponad 10 lat. Prowadzi indywidualną terapię osób dorosłych, terapię par oraz rodzin.
Małgorzata Włoczewska
specjalista psychiatra, psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta
Ukończyła dwuletni kurs Terapii Systemowej Rodzin pod kierownictwem prof. I. Namysłowskiej oraz czteroletnie szkolenie z psychoterapii w Instytucie Neurologii i Psychiatrii pod kierownictwem prof. J. C. Czabały i prof. M. Kobayashi, akredytowane przez Polskie Towarzystwa Psychiatryczne i Psychologiczne. Przez lata pracowała w szpitalu psychiatrycznym dla dzieci imłodzieży w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie k/Warszawy, gdzie założyła i kierowała Poradnią Zdrowia Psychicznego. W latach 2006–2007 pracowała w Klinice Nerwic IPiN w Warszawie. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Tania Nikiel
doktor psychologii, psychoterapeuta, analityk grupowy, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży
Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i podyplomowe szkolenie z analizy grupowej i psychoterapii psychoanalitycznej w IGA „Rasztów” oraz następujące kursy: z psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży przy SPPDM (PTPP), z obserwacji niemowląt metodą E. Bick u Ory Dresner oraz warsztaty z Play Therapy u Emmy McBride (z Wielkiej Brytanii). W latach 1998–2000 zajmowała się interwencją kryzysową i poradnictwem psychologicznym. W latach 2000–2007 pracowała na zamkniętym oddziale psychiatrycznym przy Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji. Od 2006 roku prowadzi prywatną praktykę, od 2009 roku– Gabinet Psychoterapii przy ul. Paryskiej. Przez lata współpracowała z Centrum Psychoterapii BEN, Poradniami ProPsyche w Warszawie oraz PZP dla Dzieci i Młodzieży w Józefowie. Współpracuje z WSAP w Białymstoku i SWPS w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Instytutu Analizy Grupowej oraz Towarzystwa Na Rzecz Psychologicznego i Społecznego Podejścia do Psychoz (The International Society for Psychological and SocialApproaches to Psychosis). Prowadzi terapię także w języku bułgarskim.
Renata Gładysz
Psycholog, seksuolog, certyfikowany psychoterapeuta.
Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Warszawie oraz certyfikowane kilkuletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztow”. W 2016r. uzyskała Certyfikat Psychoterapeuty IGAR. Doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. w I Klinice IPiN, OPS Ochota, Centrum Zdrowia Psychicznego SZPZLO Warszawa-Ochota oraz Stowarzyszeniu ASLAN. Prowadzi konsultacje oraz psychoterapię indywidualną z młodzieżą od 16 roku życia i osobami dorosłymi.
Monika Szymańska
psycholog dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych
Ukończyła psychologię w 2008r. oraz następujące kursy: z podstaw psychoterapii psychoanalitycznej w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej, kurs Racjonalnej Terapii Zachowania oraz Logoterapii. Obecnie odbywa 4-letnie szkolenie w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Szkołach, w Szpitalu na oddziałach somatycznych, w Hospicjum. Prowadziła wielotematyczne warsztaty w organizacjach pozarządowych. Pracuje na oddziale w Szpitalu Klinicznym w Warszawie oraz w gabinecie „Paryska”. Konsultuje dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, w tym osoby zmagające się z chorobami somatycznymi i psychosomatycznymi. Konsultuje także pary pod kątem adopcji dziecka. Oferuje pomoc osobom, które doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych, związanych z sytuacją kryzysową. Swoją pracę poddaje stałej superwizji.
Marta Gumkowska
psycholog, psychoterapeutka
Absolwentka psychologii (specjalność psychologia kliniczna) na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz socjologii w Instytutcie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja Pomoc socjalna i terapeutyczna). Ukończyła szkolenie terapeutyczne w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów, posiadające atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest w trakcie procesu certyfikacji. Doświadczenie zdobywała odbywając staż w Poradnii Zdrowia Psychicznego na ul. Gruzińskiej w Warszawie. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Aktywnie Przeciw Depresji prowadząc grupę wsparcia dla osób z chorobą afektywną dwubiegunową. Prowadzi konsultacje i indywidualną terapię młodzieży od 16r.ż. oraz osób dorosłych. Swoją pracę poddaje stałej superwizji.
Małgorzata Drozd
pedagog, mediator, trener, superwizor mediacji, job – coach, doradca zawodowy
Posiada 25 – letnie doświadczenie, które zdobywała m.in. w liceum ogólnokształcącym jako pedagog, w organizacjach NGO i poradni psychologiczno-pedagogicznej jako mediator, trener, superwizor, job – coach i doradca zawodowy. Jako trener swoje doświadczenie zdobywała prowadząc m. in. zajęcia dla słuchaczy Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS. Prowadzi zajęcia dla rodziców z zakresu coachingu rodzicielskiego, konsultacji rodzicielskich, rozwiązywania konfliktów i inne. Od wielu lat prowadzi warsztaty dla rodziców z zakresu umiejętności wychowawczych. Ponadto prowadzi warsztaty dla kadry pedagogicznej w zakresie prawidłowej komunikacji, rozwiązywania konfliktów, procedur w sytuacjach kryzysowych i inne. Współpracuje z OPS w zakresie superwizji dla pracowników socjalnych i asystentów rodziny. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.
Tamara Pocent
pedagog, mediatorka i superwizorka mediacji, trenerka,doradca rodzinny, coach ICC
Ukończyła Wydział Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studium Terapii Pedagogicznej. Jest członkiem założycielem i rekomendowanym trenerem Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, certyfikowanym coachem Internationale Coaching Communitty. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy mediacyjnej (mediacje rodzinne, karne, społeczne, pracownicze). Doświadczenie zawodowe zdobywała min. we współpracy z organizacjami ngo, poradni psychologiczno-pedagogicznej, a także jako biegły sądowy w sprawach rodzinnych i rozwodowych. Doświadczenie trenerskie wzbogacała min. prowadząc zajęcia warsztatowe dla słuchaczy IPSiR UW, UKSW, SWPS, szkolenia z kompetencji społecznych i mediacji dla różnych grup zawodowych, warsztaty dla rodziców oraz superwizje dla pracowników oświatowych i socjalnych. Ma duże doświadczenie w pracy doradcy i konsultanta rodzinnego oraz coacha. Pomaga osobom, pragnącym dokonać zmiany w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym prowadząc min. coaching osobisty oraz coaching rodzicielski; także w rozwiązywaniu problemów i konfliktów oraz poprawie relacji z innymi w rożnych obszarach życia.
Anna Podkowińska-Jakubczyk
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Ukończyła Dwuletnie Podyplomowe Szkolenie w Terapii Poznawczo-Behawioralnej prowadzone przez Oxford Cognitive Therapy Centre i Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz studia podyplomowe z zakresu poradnictwa zawodowego. Jest realizatorem programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Zajmuje się prowadzeniem diagnoz psychologicznych dzieci i młodzieży, poradnictwem psychologicznym oraz zawodowym, terapią krótkoterminową dzieci prowadzoną metodą Kids Skills opartą o terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach. Udziela konsultacji rodzicom oraz prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych (publicznych i niepublicznych), Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych, Poradni dla Dzieci z Autyzmem i ich Rodzin w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz podczas staży w oddziałach psychiatrycznych.